You are currently viewing Rio de Klin – kópia sochy Ježiša z Ria de Janeira na Slovensku.

Rio de Klin – kópia sochy Ježiša z Ria de Janeira na Slovensku.

Doba čítania: 2 min

Chceli by ste zažiť Rio de Janeiro a vidieť sochu Ježiša Krista naživo ? Pokiaľ sa vám nechce investovať tisícky eur na výlet do Brazílie, tak aj na Slovensku máme slabší odvar tejto sochy. Nachádza sa na Orave, kúsok od Námestova v obci Klin. Socha bola financovaná súkromnou osobou a výšku má 9,5m. Pre predstavivosť originál v Riu de Janeiru má výšku 30m. Výhľad z kopca Grapa (686 m n.m.) kde sa socha nachádza je naozaj dychberúci, keďže v pozadí máte panorámu Oravy, priehrady Orava a pri dobrej viditeľnosti aj Poľské Tatry v okolí Zakopaného

Ako sa sem dostať ?

Určite najjednoduchšie je sa sem dostať autom. Od autobusovej zastávky, kde stojí väčšina spojov je tento areál vzdialený 3 km. Tiež to nie je miesto, kam sa musíte trepať cez celé Slovensko, aby ste ho videli, ale ak sa už nachádzate na Orave určite ho nevynechajte. Pri areáli máte parkovisko kde viete pohodlne nechať auto a vychutnať si toto miesto. Obec Klin je vzdialená 7km od Námestova a je to kúsok od Oravskej priehrady. 

Ako sa sem socha dostala a čo sa tu dá robiť?

V roku 2008 bola donesená socha, ktorá s podstavcom váži 23 ton. Výstavbu tohto areálu financoval súkromník z vďaky k Bohu. Nachádza sa tu malá kaplnka a vstup do tohto miesta je zdarma, avšak môžete darovať dobrovoľný príspevok. Celý areál je naozaj upravený a vidno, že do neho sa venuje energia a starostlivosť. Môžete si posedieť na lavičkách a užívať si výhľad na okolitú prírodu. Veľa ľudí sem chodí len tak na prechádzku. My sme sa tu zastavili počas potuliek po Orave, lebo sme toto miesto mali už dlho na pláne navštíviť.