You are currently viewing ZOO Kontakt – deň zábavy pre celú rodinu !

ZOO Kontakt – deň zábavy pre celú rodinu !

Doba čítania: 4 min

Určite ste už o Kontakt ZOO počuli. Nachádza sa pri Liptovskej Mare hneď vedľa Aquaparku Tatralandia. Je to úplne iný koncept ZOO ako sme zvyknutí a to hlavne preto, že isté druhy zvieratiek si môžete pohladkať a zažiť ich naozaj z blízka. Vo svete je naozaj veľa typov takýchto ZOO, ktoré sme navštívili a preto sme sa rozhodli zistiť ako funguje táto na Slovensku. 

Ako sa sem dostať ?

My sme sa sem vybrali autom, kde máte naozaj veľké parkovisko, ktoré je zdarma. Ak však prídete neskôr poobede, už môžu byž voľné miesta ďalej, ale parkovisko je veľké tak určite zaparkujete. Ak by ste sa sem vybrali autobusom tak zastávka je priamo pred Tatralandiou, čo je kúsok od vstupu do ZOO Kontakt. Spoje sú z Liptovského Mikuláša na Liptovský Trnovec a v letnej sezóne premáva aj autobus č. 13 ako prímestská doprava z Liptovksého Mikuláša. Detaily spojenia nájdete na stránke –LINK TU. 

Ako kúpiť najlacnejšie lístky ?

Štandardné lístky stoja 15 eur a deti do 3 rokov majú vstup zdarma, cez portál Zľava dňa však viete ušetriť a kúpiť lacnejšiu vstupenku. Ak sa vyberie celá rodina vie to celkom odľahčiť rozpočet. Za ušetrenú cenu si napríklad môžete kúpiť krmivo pre zvieratká za 2 eurá. Ponúkajú pre alpaky, morčiatka či zajačiky. My sme si vybrali alpaky avšak  menším sklamaním bolo, že polovicu nasypaného jedla alpakám nechutilo a nie preto, že by boli prejedené. Bolo to preto lebo im istá časť nechutila a vyberali len tú pre nich lahodnejšiu. Pri každom výbehu máte ošetrovateľov, ktorí vám povedia zaujímavosti o zvieratkách a dajú základné inštrukcie ako sa správať v blízkostí zvierat aby ste ich neobmedzovali. 

Čo tu môžete zažiť ?

Nájdete tu vyše 20 druhov zvierat a z toho sa viete k niektorým priblížiť do tesnej blízkosti, alebo dokonca pohladkať. Viete nakŕmiť morčiatko, zajačika, alpaku alebo pohladkať obrovskú korytnačku, veveričku, papagáje či kenguru a dostať sa skoro do výbehu leva, tigra či medveďa. Je to určite super zážitok pre deti a dospelých. Pritom máte na okolí množstvo atrakcí ako obrovské ihrisko, mini svet kde sa ocitnete v známych mestách sveta ale aj minigolf alebo vodnú strelu, či zrkadlové bludisko. Pre deti sú atrakcie ako kolotoč a lodičky a naozaj tu viete stráviť celý deň. Určite nezabudnite na vystúpenie sokoliara, kde vám dravci doslova budú lietať nad hlavami. 

Kde sa najesť ?

V celom areáli máte 4 reštaurácie, ktoré ponúkajú rôzne druhy jedál. V hlavnom U lenivého tigra nájdete klasické bufetové menu v Mačacom jazýčku si viete dať pizzu a rôzne sladkosti a v bufete pri detskom ihrisku rôzne burgre. Celkovo ceny v bufetoch sú také, že nechcete sa stravovať len v nich počas celého dňa. Odporúčame si so sebou priniesť nejaké výletové chlebíky a potom raz do dňa zabehnúť do nejakého bufetu. Ceny jedál sa pohybujú od 10 eur vyššie. Tak si vypočítajte koľko vás vyjde denné stravovanie čisto v bufetoch areálu ak sa vyberiete so 4 – člennou rodinnou. 

Keď túto Zoo porovnáme s obdobnými zo sveta, tak určite nezaostáva. My sme sa sem zastavili po našich potulkách po Liptove a určite stojí toto miesto za návštevu. Viac detailov sa dozviete na oficiálnej stránke – LINK TU.