You are currently viewing Fort Lauderdale a Kennedy Space Center

Fort Lauderdale a Kennedy Space Center

Doba čítania: 3 min

Pri plánovaní roadtripu po Floride sme samozrejme nemohli vznechat zábavné parky a Kenedy Space Center, ktoré sa rozprestiera na Cape Canaveral a je jednou z najdôležitejších zastávok pre nadšencov vesmíru.  Je to miesto odkiaľ veľa rakiet a vesmírnych expedícií štartovalo. Je to miesto vzniku expedície Appolo, ktoré viedlo až k jednému dôležitému kroku v histórií, keď sa Američanom podarilo pristáť na mesiaci. Či už pre ľudí, ktorých táto téma zaujíma, alebo aj pre takých, ako som ja, že rada si to pozriem, ale že by som celé dni čítala encyklopédie o vesmíre povedať nemôžem, sa určite oplatí tento park navštíviť.

For Lauderdale

Na návštevu sme si vyhradili poobedie keďže vo februári sa park zatváral o 18:00 a doobeda nás čakala ešte návšteva For Lauderdale. Ubytovanie sme mali klasicky AIRbnb pri Fort Lauderdale, samozrejme len izbu, lebo celý byt by bol finančne neúnosný. Fort Lauderdale je na Americké pomery malé mestečko známe hlavne Spring breakom a prístavom odkiaľ vyplávajú výletné lode do Karibiku. Priamo v meste nie je veľa čo robiť okrem prechádzky po pláži a previesť sa po Las Olas Boulevard a práve tak sme sa rozhodli stráviť dopoludnie. Parkovanie bolo prekvapivo lacné iba 1,5 USD na hodinu skoro priamo pri pláži. Bol to veľmi dobrý nápad začať takto deň s raňajkami priamo pri pláži. Keďže sme prišli skoro ráno, pláž ani nebola preplnená a človek nemal pocit turistického šialenstva. Celkovo Fort Lauderdale na mňa pôsobil príjemným dovolenkovým dojmom. Avšak hlavná atrakcia tohto dňa nás ešte len čakala.

Kennedy Space Center

Do Kenedy Space center – LINK TU to bola asi 3hodinová cesta, ktorú sme využili na prípravu návštevy. Celkovo na ich stránke sa dočítate všetky potrebné informácie vrátane mapy parku, otváracích hodín, aktuálnych cien lístkov (my sme platili 57 USD na osobu) a ak máte šťastie dočkáte sa aj vypúštania rakety do vesmíru, za čo si ale treba priplatiť. Samozrejme, že si účtujú za parkovanie 10 USD a tým sa bohužiaľ vyhnúť nedá, lebo v okolí nie je iné parkovisko ako to ich. Kúpiť lístok online je určite časovo aj cenovo výhodnejšie, ten si už potom len oskenujete pri turniketoch. Čo je úplne geniálne, že majú aj vlastnú appku (Kennedy Space Center), kde sa dozviete všetko. Počas cesty som študovala mapu areálu a rozhodovali sme sa, čo chceme prioritne navštíviť. Prišli sme do Space center asi okolo 14:00 takže sme mali 4 hodiny na poznávanie, čo sa mi spočiatku zdalo neskutočne veľa, ale opak bol pravdou. Možno sme mali aj smolu, že park bol preplnený aj keď bol pondelok.

Astronaut Snoopy

Park je rozdelený v podstate na 2 časti. Jedna je hlavný areál (Visitor Komplex) a druhá je prehliadka časti, odkiaľ sa vypúšťajú rakety do vesmíru, SPACEX až ku komplexu Apollo/Saturn V, kde sa dozviete všetko o expedícií na mesiac. Celkovo prehliadka autobusom je 40 min a potom záleží už na vás koľko strávite v Apollo komplexe. Na ceste späť vás už odvezú autobusy so sprievodcom, čo trvá zhruba 15 min. My sme dosť času strávili práve na čakanie na tie autobusy, ale dobre, že sme sa rozhodli prejsť najprv touto časťou parku. Počas prehliadky uvidíte na vlastné oči odkiaľ boli vypustené rakety, ako ich predtým konštruujú a ako ich prepravujú na miesto odletu. Je to veľmi zaujímavý proces.

Atlantis

V hlavnom komplexe najzaujímavejšou časťou bol Atlantis komplex so simuláciou štartu rakety, čo bola fakt paráda. Celkovo je v komplexe milión vecí, ktoré preskúmať pozrieť, porozprávať sa s astronautom, pozrieť si film v 3D kine, rôzne výstavy a atrakcie pre malých aj veľkých. Osobne by som na preskúmanie parku rezervovala tak 6 hodín, aby si človek v kľude aj pri väčšej návštevnosti stihol pozrieť všetko, čo ho zaujíma. Samozrejme s deťmi tam kľudne môžete stráviť aj celý deň. Ja by som určite návštevu tohto parku zahrnula do itinerára ak sa už nachádzam na Floride, ale určite od toho neočakávajte zábavné šialenstvo ako v Universal studio alebo Disney lande.