You are currently viewing Florida Keys za jeden deň z Miami

Florida Keys za jeden deň z Miami

Doba čítania: 3 min

Piatok večer po precestovaných 24 hodinách sme úspešne pristáli na letisku v Miami. Keďže sme zvolili backpacking a nemali sme batožinu hneď sme zamierili k Alamu (naša obľúbená požičovňa aut). Auto sme už mali rezervované cez Rentalcars. Vybrali sme si takú, kde nevyžadovali žiadny deposit a dokonca v cene auta bolo plné poistenie. Po vypísaní dokumentov chlapík zahlásil vyberte si aké chcete auto z tretej rady vpravo. Takýto prístup sme naozaj nečakali.  Následne sme si vybrali nejlepšie auto danej kategórie a vybrali sa na Airbnb doHomesteadu. Pri pasovej kontrole nám hneď pán policajt zahlásil, že v Homesteade si máme dávať pozor, aj ked nechápem doteraz kde, keď Americké mestá fungujú na rezidenčných štvrtiach plných domov a obchodných centrách a do baru, tak sa človek odvezie autom.

Morada Bay

Pre väčšinu Európanov Florida Keys moc známe nie sú ako pre Američanov. Samozrejme skalným fanúšikom Beach boys musia byť veľmi známe prostredníctvom pesničky Kokomo.  Sú to nádherné ostrovy pospájané jednou cestou už s Karibským nádychom. Veľa ľudí tam chodí aj na týždenné dovolenky, ale sú aj takí, ako my, čo sme sa do Key West vybrali na jeden deň. Z Miami je to cca 4-5 hod jazdy a práve tá je neskutočným zážitkom. Počas jazdy prejdete aj Seven Mile Bridge, ktorý patrí do top 10 najdlhších mostov USA, zatiaľ (2019).

Každý si tam nájde niečo pre seba

Pre menej náročných turistov stačí naozaj len sa vybrať autom až do Key West a tie pohľady počas cesty sú dychvyrážajúce.  Pre plážových nadšencov (Sombrero Beach, Anne Beach, Bahia Honda, Zachary Taylor State Park Beach).  Pláže sú naozaj na každom kroku, my sme sa zastavili na Sombrero beach. Čo bolo super, že žiadne parkovanie sa neplatilo. Key Largo má známy John Pennekamp park – ktorý je vhodný pre šnorchlovanie a iné vodné aktivity. Po ceste naozaj je možné zastaviť kdekoľvek a preskúmať, čo vás zaujme. Islamorada, Marathon, Diving museum, Theater of the seas, Turtle rescue center sú len zlomok aktivít, ktoré môžete po ceste absolvovať. My sme náhodne objavili zákutie Morada Bay, čo vyzeralo veľmi príjemne na rannú kávičku.

Florida Keys Brewery

Pláže

Pláže sú naozaj na každom rohu, resp. v každej zátoke. My sme sa na nejaký čas zastavili na Sombrero beach, ale bohužiaľ absencia barov na amerických plážach nie je úplne ideálne aspoň pre mňa. Čo ma celkom mrzelo, že sme nestihli navštíviť Zachary Fort park, lebo podľa fotiek to vyzeralo krásne. Snáď niekedy nabudúce.  Osobne sa mi ale celkovo viac páčili pláže na západe Floridy.

3. Bary a reštaurácie

Smerom na Key West máte neskutočne veľa možností sa zastaviť na jedlo alebo skočiť do baru.  Pred cestou, keď som pozerala nejaké špeciálne miesto, ktoré sa oplatí pozrieť, prišla som na Florida Keys Brewery v Islamorada (200 Morada Bay) . Táto zastávka stála určite za to. Veď vela pivovarov tam asi nemajú. Mali naozaj asi 20 druhov piva, ktoré sme si mohli ochutnať a vybrať a menšia prestávka na ceste padla vhod.

Degustácia piva

Zlatý klinec výletu, Key West

Konečne sme prišli do Key West. Parkovanie bolo problematické a priamo v centre na Duval Street a okolí bolo 4$ na hodinu a bitka o parkovacie miesta bola slušná. My sme to vyriešili inak a zaparkovali sme na Fort St. a zadarmo. Bolo tam veľké parkovisko a asi 5 min od Hammingwayovho domu, kde sme našu prechádzku aj začali. Odtiaľ sme sa vybrali na najjužnejší bod kontinentálnej Ameriky odkiaľ je len 90 míl na Kubu, tak blízko a zároveň tak ďaleko 😀   Samozrejme pri fotobode bolo milión turistov, na čo sme nemali náladu a radšej sme sa vybrali na happy hour do centra diania. Na Duval street sme si užili atmosféru a nejaké to dobré jedlo, keďže sme potrebovali dobiť energiu. Cestou k Mallory Square sme si len užívali atmosféru Amerického Karibiku. Mallory Square bolo preplnené umelcami, turistmi ale aj domácimi. Karibská hudba hrala z každého rohu, bohužiaľ nás ale čakala 4hodinová cesta späť.

V Key West máte množstvo zaujímavých miest ako napr. Hamingway house (14 USD), Bird Senctuary (12 USD), Fort Zachary national park (7 USD).

Najjužnejši bod USA