You are currently viewing Tenerife: Kompletný itinerár, aj s 8 mesačným dieťaťom

Tenerife: Kompletný itinerár, aj s 8 mesačným dieťaťom

Doba čítania: 4 min

Keď sme si vybrali Tenerife ako prvú destináciu s dieťaťom, hneď sme vedeli, že ho veľmi rýchlo privedieme k cestovaniu. Veľa by sme totiž na pláne nemenili ani keby sme šli bez dieťaťa. Kanárske ostrovy sú v posledných rokoch veľkým lákadlom a pre nás bolo Tenerife hlavne skrz najvyšší vrch Španielska. Požičať auto bola jasná voľba tradične cez Rentalcars – LINK TU. Ceny áut môžete porovnať aj cez Kayak – LINK TU. Bez auta to tiež zvládnete, ale určite nestihnete navštíviť toľko miest. Snáď vás inšpirujeme našim itinerárom. Detailnejšie o miestach spíšem v ďalších článkoch. 

Costa Adeje

Deň 1. - Costa Adeje

Let sme mali hneď ráno z Viedne. Tam sme sa presunuli autom a vychytali ešte lacné parkovanie vo Viedni cez zľavový kód. o 13 sme už mali auto a zamierili k nášmu ubytovaniu v Costa Adeje. Boli sme štyria tak sme si cez Airbnb prenajali príjemnú vilku s výhľadom na oceán. Poobede sme sa vybrali na prechádzku do Costa Adeje na Playa Fañabé, kde sa môžete poprechádzať od Playa de Pinta až k Playa del Duque. Všetky pláže sú verejné a nepatria k hotelom. Hotely nie sú priamo prepojené s plážou, takže plážové rezorty tu neočakávajte. Je to ale pekná dlhá plážová promenáda. 

Masca
Garachico
Los Gigantes

Deň 2. - Masca, Garachico, Los Gigantes

Tento deň sme venovali na poznávanie ostrova a vybrali sme sa na západ. Prvá zastávka bolo nádherné mestečko Masca, kde sme si vychutnali vínko. Už len prejsť cez tieto horské oblasti bol zážitok. Ďalšou zastávkou boli prírodné jazierka v Garachico. Vybrali sme sa smerom k mestečku Orotava s Casa de los Balcones. Môžete sa zastaviť aj v Icod de los vinos, kde nájdete najstarší a najväčší strom z rodu Dracaena draco (Parque del Drago) . Ak vám zvýši čas tak za zmienku stojí aj Puerto de la Cruz. Tu sa tiež nachádza populárny Loro Parque, zoo s rôznymi predstaveniami so zvieratami. Na ceste späť do Costa Adeje sme sa zastavili pri los Gigantes (Mirador Archipenque). Tam sme mali už celkom dosť a vybrali sa späť na ubytovanie. 

Playa de las Vistas
Los Cristianos

Deň 3. - Los Cristianos, Playa de las Vistas

Ďalší deň sme si rezervovali na pláž. Vybrali sme sa do los Cristianos, odkiaľ sa vychádza ak chcete ísť pozorovať veľryby. Playa de las Vistas mi prišla ako najkrajšia z čiernych pláží, aj keď aj Fañabé nebola zlá. V tejto oblasti viete navštíviť Monkey Park, Jungle Park, SIam Park alebo Aqualand. Je už len na vás, či deň chcete tráviť aktívnejšie, alebo sa len ponevierať na promenáde medzi plážou a barmi. My sme si vybrali tú druhú možnosť. 

Anaga

Deň 4. - Anaga, Almáciga, Santa Cruz de Tenerife

Tento deň sme trávili zas raz aktívnejšie a vybrali sme sa na sever ostrova. Po ceste sme chceli pozrieť Piràmides de Güímar, ale bohužiaľ boli zavreté. Rovno sme zamierili do malého mestečka San Cristóbal de la laguna, kde sme si vychutnali kávu a išli spoznávať národný park Anaga. Plán bol vybrať sa na Sendero de los Sentidos, ale bohužiaľ sa rozpršalo, tak sme pokračovali smerom k opačnej strane ostrova. Dostali sme sa až do Almáciga, čo považujem za naozaj najčarovnejšie miesto ostrova. Málo turistov, prekrásna pláž, útesy a bar s lahodným jedlom rovno pri nej. Znova sme prekročili park Anaga a dostali sme sa na jednu z najkrajších pláži Tenerife Teresitas, tentokrát ale s klasickým pieskom. Deň sme ukončili prehliadkou hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife. 

Almacíga

Deň 5. - Playa del Duque, Playa de Fañabé

Následne sme potreboali oddychový deň a poriadne sme si išli užiť Fañabé. Objavili sme nádhernú reštauráciu Spanglish s perfektným výhľadom, vyčlenili sme čas na oddych a nákupy. 

Pico del Teide

Deň 6. - Pico del Teide

Hlavným ťahadlom výletu bolo Teide. Lístky sme mali na presný čas, tak sme hneď ráno vyštartovali k lanovke. Môžete si samozrejme privstať, aby ste videli východ slnka z Teide, ale zas až takí nadšenci turistiky nie sme a predpokladám, že väčšina z vás tiež nie. Klobúk dole pred tými, ktorí by sa na to dali. Na ceste späť sme sa zastavili na Sendero Roques de García a už sme sa ponáhľali naspäť na vilu užiť si bazén. Ak vám po ceste vyhladne, určite odporúčame Restaurante Teide Flor v dedinke Vilaflor. 

Playa de las Teresitas

Deň 7. - Playa de las Teresitas

Tu sa vám zmestí všetko, čo sme doteraz nestihli. My sme posledný deň sa starali o choré dieťa a našťastie aspoň večer sme sa adekvátne rozlúčili s Tenerife príjemnou večerou z terasy našeho ubytovania. Poučenie: nikdy nepi studené pivo zo zamrznuteho pohára. Ale aj skríženie plánov patrí k cestovaniu. Pôvodne sme ale mali v pláne stráviť celý deň na Teresitas.