You are currently viewing Čo by bolo fajn vedieť predtým ako sme prišli na Ocean Cay – Bahamy

Čo by bolo fajn vedieť predtým ako sme prišli na Ocean Cay – Bahamy

Doba čítania: 4 min

Ocean Cay, je umelo vytvorený industriálny ostrov prerobený na raj na zemi. Momentálne je pod vlastníctvom MSC, čo j jedna z lodných spoločností, ktorá si ho prenajala od Bahám na 100 rokov. Prvých turistov privítal v roku 2019 a tento článok snáď pomôže tým, čo sa chystajú na plavbu počas ktorej si môžete užiť zastávku aj na tomto nádhernom ostrove. Na tento ostrov sa nedostanete pokiaľ nie ste pasažierom MSC. To je na jednej strane super, ale zas aj smola, záleží od uhla pohľadu. Ak máte už loď naplánovanú tak prajeme príjemnú dovolenku a ak by ste sa chceli inšpirovať oficiálna stránka MSC – LINK TU.  V dnešnej dobe si samozrejme dokážete vygoogliť veľmi vela vecí, ale niektoré sa nám dopredu nepodarilo dohľadať a boli by sme radi, ak by sme ich dopredu vedeli. Tak čítajte ďalej snáď vám pomôžu ak sa tiež chystáte na tento prenádherný ostrov.

Bimini Beach

Raj na Bahamách

Celkový koncept tohto ostrova je v podstate zažitie súkromného rezortu pre pasažierov lode. Pre nás super alternatíva, kedže nie sme fanúšikmi trávenia dovolenky len v rezorte a je v podstate úplne jedno kde sa vo svete nachádzate. Občasne to ale zažiť na deň dva je pre nás ideálne. Loď kotví doslova na ostrove a netreba sa presúvať menšími loďkami ako napr. keď idete na Sir Bani Yas (UAE). Hneď ako vystúpite z lode sa dostávaťe do mini mestečka s obchodmi odkiaľ sa už za 20 min pešo dostanete na opačnú stranu ostrova. Mapu celého ostrova nájdete na oficiálnej MSC stránke – LINK TU

Sever ostrova

Pláže

Ostrov má 8 pláží s tyrkysovým morom a bielym pieskom z toho jedna je vyhradená len pre Yacht Club členov (Ocean House Beach). Na každú jednu pláž sa viete odviesť golfovými vozíkmi, ktoré neustále premávajú po ostrove a slúžia ako spôsob dopravy zdarma. Najbližšia pláž je Lighthouse beach, priamo pri prístave a kúpete sa priamo vedľa lode. Ako na jedinej pláži máte vaky/stoly  a lehátka aj so slnečníkmi. Na ostatných plážach si musíte slnečník prenajať, čo je určite dobrý nápad, lebo celý deň vydržať na slnku sa naozaj nedá. Lehátka samozrejme máte zdarma na každej z pláží. Ak sa chcete presúvať z pláže na pláž slnečník si môžete zobrať so sebou. Ak máte radšej panenské pláže vyberte s na Sunset beach alebo Bimini beach, väčšina pasažierov skončí na Ocean Cay Lagoon. 

Kayakovanie v Karibiku

Aktivity

O aktivity nie je núdza, môžete sa vybrať šnorchlovať, či už na organizovanú šnorchlovačku alebo len požičať výbavu. Padelboardy, kajaky či vodné skútre si môžete tiež zapožičať. Nevýhodou je, ale že čokoľvek chcete zažiť musíte si zarezervovať u MSC, keďže je to všetko pod ich vlastníctvom. Ja som bola zo začiatku dosť z toho nesvoja, keďže mám rada slobodu rozhodovania, ale každý rezort to tak má a servis ponúkajú naozaj výborný za prijateľné ceny. Aktivity záležia tiež od toho ako dlho ostávate na ostrove, ale ponúkajú aj jazdy katamaránom pri východe, alebo západe slnka a ďalšie aktivity od výmyslu sveta, príklad aktivít nájdete na stránke –LINK TU. My sme vyskúšali kajak a zážitok to teda bol poriadny kajakovať na tyrkysovej, priezračnej vode. 

Keď sa neviete rozhodnúť na akú pláž sa vybrať

Servis

Jedlo máte samozrejme zdarma, ako na celej lodi, tak aj na ostrove. Tu sa naozaj bavíme o vysokom leveli kulinárskeho zážitku pri každom servírovanom chode. V čom je jediný rozdiel medzi pasažiermi tak jedine podľa predplateného balíčka na nápoje. Momentálne sú tri typy Easy, Easy Plus a Premium Extra (2023 ) –  LINK TU , ktoré určite je lepšie objednať dopredu, alebo vrámci nejakej akcie čo určite výjde najlacnejšie. Veľkou zaujímavosťou je, že priamo na ostrove sa v podstate nedostanete ku káve zdarma, čo na lodi máte v balíčku. Je iba jedno miesto kde si ju viete objednať a bohužial sa tam za ňu platí, aj keď máte objednaný stredný balíček. SPA máte tiež môžnosť navštíviť na ostrove, ale osobne nemyslím si, že je to nejak extra využívané, máte tam omnoho viac zaujímavejších vecí čo robiť ako ísť do SPA, ktoré je aj priamo na lodi. Nakupovanie si viete vychutnať vo Welcome Pavilion, priamo pri výstupe z lode. 

Zákutia ostrova

Dron

Aj keď sa jedná o územie Bahám, tak vám povolenie na dronovanie v tejto krajine nepomôže. MSC si vyžaduje  vydanie svojho vlastného povolenia na používanie dronu, ktoré nie je úplne jednoduché dostať. To sme ale my predtým nevedeli a bezstarostne sme sa pustili do dronovania, až kým za nami neprišiel personál. Dron samozrejme zabavili na čas plavby a vždy pri výstupe trebalo žiadať o vydanie s náležitými povoleniami vyžadujúce krajinami vylodenia. Naštastie parádne fotky ostrova nám nezmazali. Niekedy je lepšie si veci nezistovať …

Krása Karibiku

Zo začiatku, keď sme si vyberali plavby sme chceli mať čo najviac nových destinácii (prístavov), aby sme spoznali čo najviac. Teraz sme sa dostali do stavu, keď zastávka na relax a oddych je príjemným oživením poznávacej dovolenky. Určite ak sa rozhodujete pre plavbu a vidíte zástavku či už Ocean Cay, alebo iné súkromné ostrovy lodných spoločností, jednoznačte chodte do toho a vyberte si tú plavbu.

Sunset Beach