You are currently viewing Nassau – bez stresu do hlavného mesta Bahám

Nassau – bez stresu do hlavného mesta Bahám

Doba čítania: 5 min

Bahamy sú súostrovie pozostávajúce z 700 ostrovov a 2400 malých ostrovčekov. Nachádzajú sa kúsok od Floridy čo z nich robí hlavnú dovolenkovú destináciu pre Američanov. Nassau je hlavné mesto a prvé miesto, s ktorým zvyčajne prídete do kontaktu, či už sa vyberiete na Bahamy výletnou loďou alebo letecky. Nachádza sa na ostrove New Providence. My sme svoj deň v Nassau mali pekne naplánovaný. Väčšina turistov sa taxíkom odvezie na Cabbage beach k Atlantisu a tým to hasne, čo ale určite nebolo pre nás. Najprv sme sa vybrali za zaujímavými miestami hlavného mesta a potom sme predsa dali zelenú oddychu a zamierili na pláž. Čo všetko vidieť v Nassau a kam na jednoňové výlety ? Všetko sa dozviete v článku. 

Ochutnajte lokálne špeciality a nakúpte suveníry na Straw Market

Lokálne trhy vždy stoja za zastavenie. Na Straw Markete nájdete množstvo stánkov so suvenírmi a inými lokálnymi výrobkami. Taktiež môžete ochutnať lokálnu kuchyňu. Nachádza sa kúsok od prístavu priamo po Bay street, takže máte ho po ceste kamkoľvek sa vyberiete. 

Stante sa pirátmi v Pirates of Nassau Museum

Akonáhle sa povie Nassau a Bahamy vybavia sa mi piráti. Práve preto sme nemohli obísť múzeum pirátov – LINK TU. Vstupné stojí 13.5 USD a zrazu sa ocitnete vo svete pirátov. Zistíte aký bol pirátsky život zo všetkých spektier. Mne osobne sa múzeum veľmi páčilo a  pridá spríjemnenie dňa v Nassau. Na návštevu nepotrebujete viac ako hodinu až hodinu a pól, tak si viete naplánovať aj viac aktivít. 

Preskúmajte Downtown a Bay street

Hneď ako vystúpite z prístavu ocitnete sa v centre Nassau vystavanom v koloniálnom štýle. Rawson a Parliament Square sa nachádzajú v tesnej blízkosti odkiaľ sa už dostanete na hlavnú ulicu Bay street, ktorá vedie až k Straw market. Navštíviť môžete aj čokoládovňu Graycliff Chocolatier – LINK TU. Pokochajte sa tiež kostolíkmi a farebnými domčekmi, ktoré nájdete na každom rohu. Ak vás zaujíma história a obetujete 20 USD za vstup, tak je pre vás Heritage Museum to pravé. Nachádza kúsok od úplného centra smerom k John Watling´s Destillery.

 

Rawson Square
Parliament Square
Trinity Church

Ochutnajte rum vo John Watling´s Distillery

Na každom ostrove v Karibiku, proste musíme ochutnať lokálny rum. Práve na toto je najlepšie sa vybrať k John Watling´s Distillery – LINK TU. Môžete sa len tak poprechádzať, alebo si objednať tour s vysvetlením celého procesu. My sme také tour absolvovali na iných miestach, tak tu sme sa len pomotali, ochutnali rum a pokračovali ďalej. 

Vyberte sa na pláž

Jednoznačne najpopulárnejšia pláž je Cabbage beach, avšak je neskutočne preplnená turistami, čo jej znižuje zážitkovú hodnotu, teda aspoň pre nás. Ak idete do Nassau loďou vedzte, že celá loď zamieri práve sem. My sme sa preto vybrali iným smerom a to len pár krokov k Western Esplande Beach, odkiaľ viete prejsť až po Junkanoo beach. Cable beach je tiež veľmi pekná, ale tam tiež sa potrebujete odviezť taxíkom.

 

Western Esplenade Beach

Vyšliapte Queen´s Staircase až k Fort Fincastle

66 schodov, ktoré sa veľkou náhodou aj zhodujú s rokmi vládnutia kráľovnej Viktórie, podľa ktorej sú aj pomenované, vás prenesie do iného sveta. Akoby ste sa ani nenachádzali v meste. Boli postavené v 18. stor ako prepojenie mesta s pevnosťou Fort Fincastle. Z výhľadu sme ale boli sklamaní. Nevidíte poriadne Nassau skrz okolité stromy. 

Prestávka pred výstupom
Fort Fincastle

Atlantis a Paradise Island

Hotel Atlantis tak ako v Dubaji tak aj na Bahamách je veľkým lákadlom. Nachádza sa severne od Nassau na Paradise Island, kde je aj najkrajšia pláž ostrova. Nás ale moc táto zastávka nezaujala. Len aby ste vedeli, že je, pridávame ju do článku. Atlantis má tiež aquapark, kde ak nie ste hosťom hotela si musíte kúpiť day pass – LINK TU. Nie sú ale najlacnejšie a pohybujú sa cez 100 USD, môžete ale zažiť gigantický aquapark, zahrať sa s delfínmi (aj keď aj to máte na viacerých miestach v Karbiku). 

Výlety z Nassau

Ak trávite v Nassau viac času, určite sa oplatí ísť na denné výlety napríklad na Rose Island – LINK TU , Pearl Island – LINK TU alebo k Blue Lagoon, kde si môžete užiť šnorchlovanie a  iné vodné aktivity. Avšak ceny na Bahamách sú naozaj prispôsobené pre Americký trh.

Celkovo je cítiť veľký vplyv amerického turismu. Značne to aj cítit čo sa týka služieb a to špeciálne v rozmaznanosti taxikárov. Nás odmietal odviesť z prístavu k Atlantisu, lebo bolo už neskoršie a jednoducho sa mu nechcelo. Asi si za deň už dostatočne zarobil, kým sme prišli my. Každopádne, po návšteve Atlantisu sme už až tak netúžili a bol len pridaným bodom na programe pre nás.

Farbou to hrá všade
Heritage Museum