You are currently viewing Dreiländereck – miesto kde sa nachádzade na rozmedzí troch krajín

Dreiländereck – miesto kde sa nachádzade na rozmedzí troch krajín

Doba čítania: 2 min

Na svete sa nachádza veľa zaujímavých miest z geografického hľadiska. Mňa osobne takéto miesta, kde sa človek nachádza na rozmedzí hraníc viacerých štátov fascinujú. Bez pochyby napr. také Iguazú na rozmedzí Paraguaju, Brazílie a Argentíny sú asi exotickejšie a turisticky zaujímavejšie, ale ani Dreiländereck, kde sa nachádzate na rozmedzí Talianska, Rakúska a Slovinska by nemal ostať bez povšimnutia. My sme zvolili túto zastávku na ceste do Benátok. Ale ako časť výletu počas víkendu v Rakúsku je tiež optimálny pre kohokoľvek. Predsa netreba ísť ďaleko, aby človek zažil krásnu prírodu, navštívil malebné mestečká a spoznal inú kultúru.

Sedačková lanovka priamo z Arnoldstein

Veľmi zaujímavá možnosť je aj ísť sa ubytovať kdekoľvek do Kärnten a väčšina ubytovaní poskytuje Kärnten Card – link TU, kde máte lanovky zdarma v celej časti regiónu Kärnten. Je aj letná a zimná verzia karty a obdobné poskytuje, každý región Rakúska. Ale pozor, na deň sa dá použiť iba jedna jazda lanovkou, ostatné atrakcie, môžete využívať . My sme sa chceli raz vyviesť dvomi za jeden deň a nepustilo nás to. Spiatočný Lístok na lanovku- TU Dreiländereck bez tejto karty 17 eur. V Kärnten sa nachádza veľa krásnych jazier ako Ossiachersee, Weißensee, Millstätersee a asi najznámejšie Wörthersee, alebo aj mestá ako Villach či Klagenfurt. Taktiež iné prírodné krásy ale o tých budeme písať v inom článku.

3lander5
Pohľad na Talianske Alpy

Letná sezóna začína od konca mája a trvá do polky Septembra. Konečná stanica sedačkovej lanovky sa nachádza vo výške 1508 m n.m. čo pre Rakúsko je v podstate nížina, ale aj z tejto výšky ponúka prekrásny pohľad na panorámu troch krajín. Pri dolnej stanici lanovky, máte samozrejme bezplatné parkovisko. Z hornej stanice sa môžete vybrať na viac túr. Jedna z najzaujímavejších je 4-5 hod túra naprieč Rakúskom, Talianskom a Slovinskom. Z bodu Dreiländereck, ktorý je asi 20 min vzdialený od lanovky smerom doprava, sa vydáte do Talianska ku Kaplnke Madonna della Neve a naspäť sa vrátite cez Slovinsko do Rakúska. Prevýšenie je zhruba 400m a dĺžka 9,5 km Link na túru TU. Pre lenivejších turistov, je alternatíva od lanovky prejsť k Dreiländereck a naspäť. Táto možnosť tiež zabezpečí krásne výhľady. O kravičky tiež určite núdzu mať nebudete.

Rakúske Alpy v pozadí

Ako odmenu za túru si môžete dať Aperol Spritz alebo rôzne Rakúske pochúťky v Hütte alebo Bergrestaurant.