You are currently viewing Vienna Lounge – ako si spríjemniť cestu už na letisku

Vienna Lounge – ako si spríjemniť cestu už na letisku

Doba čítania: 2 min

Najnovší letiskový salónik Vienna Lounge, otvorený v marci 2022 sa konečne dočkal aj našej návštevy. Momentálne na viedenskom letisku máte k dispozícii 2 salóniky jeden primárne pre odlety z Terminálu 1  a druhý z Terminálu 3. viac informácií nájdete na oficiálnej stránke letiska – LINK TU. Najnovší salónik nás príjemne prekvapil. Je omnoho väčší ako doterajšie vo Viedni a aj ponuka je omnoho väčšia. Pre nás totiž dovolenka začína zabuchnutím dverí a treba si užiť aj cestu do destinácie. Veľa ľudí nerado cestuje práve skrz presun do destinácie. Ale jednoznačne sú možnosti ako si presun do destinácie spríjemniť. 

Aké jedlo môžete očakávať ?

Môžete si pochutiť na výbere šalátov, údenín a syrov v rámci predjedla, ale aj teplé jedlá sú vám k dispozícii. Počas celého dňa máte naozaj na výber z veľa možností teplých jedál, či už mäsité, alebo vegetariánske. Taktiež polievky sú samozrejmosťou. Po dobrom obede si môžete dať zákusok alebo rôzne slané snacky pri poháriku dobrého vínka. Detailnejšiu predstavu nájdete vo videu nižšie.  

Ake nápoje máte zdarma ?

Nájdete tu množstvo nealkoholických ale aj kvalitných alkoholických nápojov. Od vína, prosecca cez klasické rumy, giny až po koňak Courvoisier. Ak si obsadíte sedadlá priamo s výhľadom na runway, tak máte ďalšiu pridanú hodnotu. Káva a čaj je tiež samozrejmosťou. Pre fajčiarov nájdete tu aj terasu s výhľadom na Gates. 

Ďalší servis v salóniku

Komu nestačí dobré jedlo a pitie, môže si pozrieť najnovšie správy v 3 veľkých obrazovkách, prečítať rôznu tlač, alebo sa zašiť do business časti a venovať sa len svojmu počítaču. Ak by vás to veľmi unavilo, môžete si pospať v lôžkovej časti, ale dávajte pozor aby ste si neprespali odlet lietadla. Rodičov poteší aj detský kútik, kde si deti vedia vybiť energiu pred odletom. 

V porovnaní s predchádzajúcimi salónikmi, určte máte väčší výber všetkého, či už nápojov alebo jedla. Máte viac priestoru na oddych a osobne nás dostal priamo výhľad n odlety lietadiel.