You are currently viewing Tipy na Múzeá v Bukurešti a najväčšia administratívna budova sveta!

Tipy na Múzeá v Bukurešti a najväčšia administratívna budova sveta!

Doba čítania: 3 min

Bukurešť je preplnená múzeami a vedeli by ste v nich stráviť aj celý týžden. Len v múzeu vidieckej kultúry v najväčšom parku Bukurešti by ste vedeli stráviť celý deň. 

Vnútro Parlamentu

Palatul Parlamentului (Parlamentálny palác): Tento impozantný palác je jedným z najväčších administratívnych budov na svete. Dnes je to centrum politického života krajiny a návštevníci tu môžu prehliadnuť niektoré z jeho luxusných miestností a veľkolepých sál. Musíte ale 24 hodin dopredu zavolať a spraviť rezerváciu. Lístky platíte priamo na mieste a sprievodca vás prevedie cez niekoľko veľkolepých sál. Nezabudnite na občiansky alebo pas, bez dokladu vás dnu nepustia. Zábavná historka, Dan práve stratil občiansky, keď sme boli prvýkrát v Bukurešti. Ešteže nás cesta zaviedla sem znovu, aby sme toto veľkolepé architektonické dielo mohli spoznať detailnejšie. Prehliadka trvá cca hodinu a ak sa sem vyberiete s kočíkom, budete si ho musieť vláčiť po schodoch. Detailnejšie info nájdete na stránke – LINK TU, alebo v reele nižšie. 

Parlament

Casa Ceaușescu: Dom bývalého diktátora Nicolaea Ceaușesca je teraz múzeum, kde môžete vidieť, ako žil tento kontroverzný líder a jeho manželka Elena. Interiéry a vybavenie domu sa zachovali tak, ako boli za ich vlády, čo ponúka fascinujúci pohľad na ich životný štýl. Určite odporúčame rezervovať lístky dopredu – LINK TU. Pre nás to bol jeden z top zážitkov v Bukurešti. 

Národné múzeum umenia Rumunska (Muzeul Național de Artă al României): Toto múzeum je domovom širokej zbierky rumunského umenia, od stredoveku až po moderné obdobie. Nájdete tu umelecké diela, sochy a maľby. Budova je zvonku nádherná, nám ale čas nevyšiel na návštevu. Lístky ale nie sú drahé, tak určite aspoň na nakuknutie pokiaľ nie ste veľkým fanúšikom umenia. Detaily nájdete na oficiálnej stránke – LINK TU

Muzeul Satului

Múzeum rumunskej vidieckej kultúry (Muzeul Satului): Toto otvorené múzeum sa nachádza priamo v parku Herăstrău. Predstavuje tradičný vidiecky život Rumunska. Sú tu zbierky historických domov, meštianskych sídiel, remeselných dielní a kostolov, ktoré ponúkajú autentický pohľad na kultúru a životné podmienky minulých storočí. Všetky domčeky boli presunuté z rôznych častí Rumunska. Naozaj tu môžete stráviť aj celý deň, tiahne sa totiž pozdĺž celého parku. Viac detailov nájdete na stránke – LINK TU. Nám teta pri vstupe, pre náš mladý vzhľad dokonca dala študentské lístky. 

Národné historické Múzeum (Muzeul Național de Istorie a României): Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii Rumunska, je toto múzeum ideálnou voľbou. Ponúka zbierky artefaktov a exponátov z rôznych historických období, od dávnych čias až po moderné dejiny krajiny. Nachádza sa priamo v starom meste, takže tam viete nahliadnuť kedykoľvek. Lístky stoja euro. Viac detailov nájdete na stránke – LINK TU. 

Prírodovedecké múzeum (Muzeul Antipa): Pre milovníkov prírody a vedy je presne Prírodovedecké Múzeum. Toto prírodovedecké múzeum ponúka jedinečný pohľad na život na Zemi, od dinosaurov až po súčasné ekosystémy. Návštevníci tu nájdu zbierky zvierat, minerálov a dokonca aj interaktívne expozície. Vstup stojí 4 eurá a patrí naozaj k top múzeám v Bukurešti. Oficiálna stránka – LINK TU

Pár ďalších múzeí ako Muzeul Țăranului Roman  – LINK TU, alebo Muzeul Natural Cotroceni – LINK TU sme označili na mape, takže vám źiadne neujde.