You are currently viewing Okolie Bledu – čo vidieť pár kilometrov od jazera

Okolie Bledu – čo vidieť pár kilometrov od jazera

Doba čítania: 3 min

Jazero Bled je určite jedno z najnavštervovanejších miest Slovinska. Nemusíme si klamať, ale na návštevu tohoto miesta naozaj nepotrebujete viac ako 1-2 dni. Kam sa však vybrať do okolia ak vás Bled už prestane baviť ? Nás prestal baviť po dni a práve preto sme hľadali rôzne alternatívy v okolí. 

Čo robiť priamo na jazere a ako čo najviac ušetriť na zbytočnostiach sa dozviete v článku čiste o jazere Bled, kam sa viete prekliknúť v modrom okienku. Tiež si pozrite vyššie mapku

Kostolík pri jazere

Určite jednou z najväčších turistických lákadiel je roklina Vintgar. Nachádza sa 4km od Bledu a môžete si vybrať z dvoch turistických okruhov 5.7km alebo 4.3 km. Vstupenky, čo stoja 10 eur pre dospelú osobu je určite  dobré si zakúpiť dopredu na oficiálnej stránke – LINK TUNám sa ju bohužiaľ nepodarilo navštíviť skrz zlé počasie, ale vy ju určite nevynechajte. Najväčšie stále jezero Slovinska Bohinj sa tiež oplatí navštíviť. Viete si tam zrelaxovať, v lete aj okúpať a poprechádzať okolo jazera. Parkovanie priamo pri soche kamzíka je spoplatnené, asi ako každé jedno parkovisko na okolí. Super je ale aplikácia easypark, ktorú viete využiť pre jednoduchú platbu parkovaní vo svete. Po ceste môžete zastaviť v Starej Fúžine a vybrať sa na turistiku až k vodopádu Mostnice.  Trvá to zhruba 3.5 hod tam a späť a vstup do parku platíte symbolické 3 eurá.  Vodopád Savica, nájdete na druhej strane jazera Bohinj, avšak výhľad na vodopád ruší bránka, takže by sme nepovažovali tento vodopád ako top atrakciu, jedine ak už fakt nemáte čo iné robiť. Po ceste sa viete tiež zastaviť pri most na Rju, kde sa viete poprechádzať a vychutnať tiež výhľad na potôčik a prírodu. 

Ak máte k dispozícii auto, určite neolutujete prejazd cez Vršec, ktorý vám ponúkne výhľady na Júlske alpy a Triglav. My osobne veľmi obľubujeme takéto jazdy autom cez hory a kde si viete vychutnať pohľad na dychberúcu prírodu. Cesta začína v Krajinskej Gore a môžete obísť celý Triglavský národný park z juhu. Avšak ak nemáte veľa času môžete sa pri Vršiči otočiť. Pre tých čo by radi zabavili deti je tu Dino park v meste Lesce LINK TU.

Most na Rju
Most na Rju