You are currently viewing Kompletný sprievodca výletnou loďou ! Kde booknuť a cena !

Kompletný sprievodca výletnou loďou ! Kde booknuť a cena !

Doba čítania: 2 min

Dovolenka na výletnej lodi sa stala našou srdcovkou. Pokiaľ ju nezažijete naozaj neviete o čo prichádzate. Hľavná výhoda dovolenky na lodi je, že nikde inde sme nezažili takú pozitívnu energiu sršiacu, či už z hostí alebo personálu. Nehovoriac, že každý deň ste na inom mieste a zážitky na lodi určite stoja za to tiež. Poďme sa pozrieť, čo všetko zvážiť pred plánovaním a čo by ste mali vedieť o fungovaní vecí na lodi. 

Najznámejšie spoločnosti výletných lodí a kde ich booknuť ?

Lodných spoločností je naozaj veľa. Od malých lodí s kapacitov pár stoviek pasažierov až po obrovské s kapacitou skoro až do 7000 pasažierov. Proste niekedy je to malé mestečko plaviace sa moriami a oceánmi. Najznámejšie spoločnosti sú Royal Caribbean, Carnival, MSC, Costa, Norwegian a množstvo ďalších. Nám najviac vyhovuje MSC, kde sme absolvovali už šiestu plavbu. Vo väčšine prípadov si viete plavbu objednať cez sprostredkovateľov. Pre slovenský trh máme niekoľko, Pod na loď – LINK TUPT tours – LINK TU, Luxusne Plavby – LINK TU. Ceny určite porovnávajte aj so zahraničnými predajcami napríklad Logitravel – LINK TU, Promo Croisiere – LINK TU,  Expedia – LINK TU, Cruise Direct- LINK TU.

Ako nepreplatiť pri kúpe výletnej lode ?

Základné pravidlo ako nepreplatiť, je objednať si všetko dopredu. Ak si kúpite internet, nápojový balíček, výlet alebo akýkoľvek service na lodi, bude to určite drahšie ako keď si to objednáte dopredu. Ako pri každej ceste aj tu je dôležité vedieť za čo platíte. Z čoho sa skladá cena kajuty a ako na nej ušetriť ? Všetko sa dozviete vo videu nižšie.

Pri plánovaní výletu na lodi existuje niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú celkovú cenu. Prvým a najvýznamnejším aspektom je typ kajuty, ktorú si vyberiete. Ceny sa líšia v závislosti od toho, či si zvolíte vnútornú kajutu, kajutu s oknom, s balkónom alebo luxusnejšie kategórie. Každá z týchto kategórií môže mať aj viacero podkategórií, ako napríklad kajuty s obmedzeným alebo neobmedzeným výhľadom, a ich umiestnenie na lodi môže ovplyvniť cenu.

Ďalším dôležitým faktorom je stravovanie, to je vždy v cene. bufety skoro 24/7 a a la carte reštaurácie počas raňajok, obedov a večerí. Avšak, aj keď máte v cene jedlo, nápoje (vrátane alkoholu) zvyčajne nie sú zahrnuté, a tak si môžete vybrať medzi individuálnym platením za každý nápoj alebo zakúpením nápojového balíčka. Všetky spoločnosti ponúkajú nápojové balíčky,  čo môže výrazne ovplyvniť celkové náklady. 

Ďalším výdavkom sú servisné poplatky, ktoré môžu byť stanovené na určitú sumu na osobu a noc. Tieto poplatky pokrývajú služby a údržbu kajuty, a hoci sa zdajú byť povinné, môžete si ich zvyčajne zrušiť priamo na lodi.

Okrem toho, niektorí cestovatelia môžu zvažovať aj prístup k internetu na lodi, čo môže byť ďalším nákladom. Tento poplatok sa často účtuje na základe typu balíčka, množstvo zariadení. Ak natrafíte na akciu, viete mať balíček už aj v cene kajuty.

Pri plánovaní výletu je tiež dôležité brať do úvahy možné dodatočné náklady spojené s ďalšími službami a výletmi, ako sú wellness centrá, športové aktivity alebo exkurzie atď.

Celkovo povedané, rozhodnutie medzi úsporným a komfortným prístupom k cestovaniu závisí od preferencií a rozpočtu každého cestovateľa. Úsporný cestovateľ by sa mohol rozhodnúť pre vnútornú kajutu a minimalizovať ďalšie výdavky, zatiaľ čo cestovateľ hľadajúci vyšší komfort by si mohol vybrať kajutu s balkónom a zakúpiť si all-inclusive balíček. Všetko je len na vašom rozhodnutí, ale ak sa vyberiete low cost štýlom, viete zohnať výlet na lodi aj kľudne do 400 eur na osobu.