You are currently viewing Kam cestovať v apríli za pár eur

Kam cestovať v apríli za pár eur

Doba čítania: 4 min

Marec je začiatkom jari a tým začína obdobie krajšieho počasia už aj v Európe a otvárajú sa dvere na predĺžené víkendy, kde neminiete veľa dovolenky a dostanete sa na krásne miesta za pár eur, keďže za teplom už netreba letieť cez pól zemegule. Dali sme vám dokpy pár destinácii kam ešte teraz viete zohnať lacné letenky za 40-50 eur spiatočne na apríl. Detailnejšie o destináciach sa dozviete v našich článkoch.

Česko

Pre tých, ktorí nechcú cestovať ďaleko, veľa krásnych miest nájdete aj v Čechách. Predĺžený víkend v Prahe nie je tiež nikdy na zahodenie, ale nám sa naozaj veľmi zapáčilo v českom Safari pri Dvůr Králové.  Ak sa chcete vyhnúť davom turistov v lete, koniec apríla/máj sú ideálne mesiace na návštevu. Môžete to spojiť s Adršpachom, alebo Sky Bridge ako sme to spravili my.  

Rumunsko

Do Rumunska a do obľúbenej Transylvánie sa autom dostanete za 5-6 hodín. Taktiež môžete aj využit letecké spojenia, či už do Cluju, alebo do Bukurešti. Z Cluja máte ideálnu východziu stanicu k Salina Turda – soľná baňa, ktorá sa len tak vo svete nevidí. Špeciálne, keď máte pod zemou vybudovaný zábavný park. Môžete si odskočiť aj k rozprávkovým domčekom v údolí víl kúsok od Sibiu. Ak by vám to nestačilo, tak môžete navštíviť aj rodné mesto Drakulu. Ísť do Rumunska a nepozrieť si niečo spojené s Drakulom by sa ani ako návšteva nerátala. 

Sardínia

Ostrov v stredomorí je ideálny na apríl, keďze húfy turistov sú ešte doma a ceny sú tiež omnoho prijatelnejšie. Na poznávanie je to ideálny čas. Kúpať sa ešte asi neokúpete, ale koncom apríla odvážlivci, by si už do vody skočit mohli. Sardínia ale nie je len o plážach a rezortoch, tento ostrov ponúka omnoho viac na poznanie. 

Cinque Terre

Týchto 5 malebných dediniek sa nachádza pri meste Spezia, ktoré je ľahko dostupné, či už z Bologne alebo aj z Milána. Sú to krásne dedinky a každá jedná ma svoje čaro. Cez leto je tam množstvo turistov a práve na jar je to ideálne obdobie ich navštíviť. Môžete sa vybrať na turistiku medzi mestečkami, čo v lete a za 30 stupňových horúčav moc ideálne nie je. 

Londýn

Hlavné mesto spojeného kráľovstva môžete navštíviť naozaj kedykoľvek, avšak jar je super pre menej turistov a začiatkom mája môzete stihnúť ešte aj korunováciu Karola III (6.5). Vypisovať sa o Londýne prečo ho navštíviť je asi zbytočné, radšej mrknite na články o tomto meste na blogu. Nezabudnite, že Harry Potter štúdio je na skok od Londýna tiež.