You are currently viewing Kam cestovať bez stresu v máji

Kam cestovať bez stresu v máji

Doba čítania: 3 min

Máj je ideálny mesiac na cestovanie po Európe. Nie je ešte veľa turistov, aj keď rok 2023 to zatiaľ úplne nepotvrdzuje. 1. a 8. mája nám nevyšli na víkend, čo je super. Menej super je, že ceny leteniek počas predĺženého víkendu sú drahšie, ale ak zoženiete do 80 eur je stále super cena. Nie je tiež zlé zobrať auto a vybrať sa do Rakúska, Čiech, Maďarska alebo Rumunska. Kam by sme odporučili cestovať práve v máji sa dočítate nižšie. 

Ronda v Andalúzii

Andalúzia je prenádherná časť Španielska, Grenada, Sevilla, Cordóba a malé mestečká ako Ronda či Antequera, Rocío sú určite veľkým lákadlom.  V Máji viete zohnať letenky do Málagy okolo 80 -100 eur spiatočne, čo je stále veľmi dobrá cena. Andalúzia je našou srdcovkou, keďže sme tam rok žili a pobehali sme si ju celkom dôkladne. Ronda je určite mestečko, ktoré by ste potulkami Andalúzie nemali vynechať. Ďalšie miesta, ktoré by ste nemali vynechať je Huelva, Cádiz, Jerez a famózny Camino del Rey. Dokonca  v máji sa môžete aj v Málage okúpať.

Bergamo a Miláno

Do Bergama a Milána sa dostanete skoro vždy lacno. Štandardne viete zohnať letenky okolo 30-40 eur, dokonca počas sviatku v máji za 55 eur (BA-Miláno 6.8– 11.8). Taliansko naozaj nikdy nemôže sklamať a kým sa počas leta nahrnú do tejto oblasti milióny turistov viete si ho užiť v máji na jednotku. Výlet môžete spojiť s Lago di Como, Lago di Garda, či s okolitými mestami ako Verona. 

Rakúsko - jazerá, mestá a hory

Rakúsko je ideálne pre toho, komu sa nepodarí zohnať lacné letenky. Naštartovať auto a za pár hodín ste v rakúskych alpách, alebo poznávate nádherné mestá ako Salzburg, Innsbruck, Graz či Bregenz . Máj je už ideálne počasie aj na návštevu jazier ako Mondsee, Attersee, Hallstättersee na severe alebo Ossiacher See, Faaker See, Wörthersee (Pyramidenkogel),  Milstätter See na juhu krajiny. Ak sa chcete vybrať na hory Schladming (Dachstein), Bad Kleinkircheim a milion ďalších sú jasnou voľbou. Dreiländereck na rozmedzí medzi Slovinsko, Talianskom a Rakúskom je tiež top zážitkom v Rakúsku.

Roland Garros a Paríž

Na prelome mája a júna sa už tradične koná Grand slamový turnaj v Paríži Roland Garros. Pre športových nadšencov je to zážitok, ktorý musíte skúsiť. Pre tých ktorí majú šport na saláme určite na saláme mať nebudú samotný Paríž. O tomto meste asi sa netreba veľa rozpisovať, pre nás ale tento tenisový turnaj bol naozaj jeden z top cestovateľských zážitkov. Lístky si musíte samozrejme kúpiť dopredu a ešte by sa vám nejaké mohli ujsť – LINK TU.

Bologna - historické mestečko za pár eur

Toto talianske mestečko je tiež lacnou destináciou v podstate kedykoľvek. Výlet viete tiež spojiť s Florenciou, Pisou alebo San Marinom a Rimini. Ak sa vám zacnie za pravou pizzou, lacným espresom a budete mať nutkanie pokochať sa krásnym umením Bologna je ideálny východiskový bod. 

Bonus: Výletná loď po stredomorí

Ako bonusový tip na parádnu dovolenku je plavba výletnou loďou. My sme takéto výlety absolvovali už niekoľkokrát a ak to raz zažijete nikdy nebudete mať dosť. Máj je ideálny mesiac na palvby po stredomorí a to z niekoľkých dôvodov. Je to lacnejšie ako počas leta, v stredomorí už máte super počasie a proste počas leta je aspoň pre nás neskutočne prepchaté turistami. Spoločností je veľa po stredomorí sme sa plavili so spoločnosťou Costa ale potom sme presedlali na MSC, kde už ašpirujeme na zlaté členstvo.  My si bookujeme plavby väčšinou tu – LINK TU.