You are currently viewing Čo treba zažiť v Dubaji pre začiatočníkov

Čo treba zažiť v Dubaji pre začiatočníkov

Doba čítania: 5 min

Odkedy začalo obdobie priamych letov do Dubaja z Bratislavy, tak sa táto destinácia stala ľahko dostupnou a ešte viac populárnou. Keď sa k nemu pridal ešte Wizz z Budapešti, tak priamy let s Emirates ostal pre ľudí, čo sa rozhodnú obetovať viac peňazí za vyššiu kvalitu. Pre ostatných sa otvorila možnosť vidieť Dubaj so všetkým pod 500 eur. Samozrejme letecké spoločnosti menia itineráre veľmi často, avšak jednoduchá dostupnosť do Dubaja poteší každého milovníka teplého počasia.

V Dubaji sa človek nenudí, a ak spíšem v jednom momente tipy na najzaujímavejšie miesta, pravdepodobne to o pol roka už platiť nebude, lebo Dubaj príde s nejakou ďalšou super atrakciou. Každopádne Dubaj ponúka mix kultúr a možnosť nazrieť do arabského spôsobu života aj pre tých, čo si hneď netrúfnu na iné arabské krajiny. Celé Spojené arabské emiráty sa neskutočne rýchlo vyvíjajú. Bola som v Dubaji už 2krát a stále máme plný itinerár na nové zážitky počas ďalšej návštevy.

Nasledujúce odporúčania sú skôr pre prvonávštevníkov. Tak hor sa do toho !

7. Burj Al Arab

Hotel ktorý je považovaný za jediný 7-hviezdičkový hotel na svete, aj keď je oficiálne len 5. Dostať sa dnu potrebujete rezerváciu ubytovania, alebo nejakého jedla. Ceny sa môžu šplhať dosť vysoko približne 100 USD na večeru pre dvoch. Lepšie je ale pozerať sa na túto stavbu buď z pláže, alebo počas večere. Hotel Jumeirah Mina A´Salam, ktorý sa nachádza v Souq Medinat ponúka možnosť rezervácie večere, počas ktorej si môžete vychutnať pohľad na Burj al Arab.

Keď si chceš spraviť peknú fotku s dieťaťom

6. Nákupy

Dubaj ponúka neobmedzené možnosti na nákupy. Ja osobne nepatrím k veľkým fanúšikom hodinového nakupovania, ale kto je si príde určite na svoje. Dubaj Mall, Mall of Emirates, IBN Battuta, Marina mall. Samozrejme nakupovanie môžete uskutočniť aj v starom Dubaji na trhu, na pláži či v Souq Medinat, kde sa vám ponúka aj výhľad na Burj al Arab. lokálny chodia na nákupy aj do Global Village. 

Dubai Mall

5. Ski Dubai

Ak ste fanúšikmi netradičných športových aktivít a zároveň nepreferujete príliš veľa adrenalínu na Zipline, Skydiving atď. Odporúčam jednoznačne sa polyžovat v Mall of Emirates. Ski centre je priamo v nákupnom centre, čo je asi jedinečný nápad s ktorým som sa nikde inde nestretla. Nakúpite si čo potrebujete a šup na lyžovačku (Neočakávajte niečo ako na St. Moritze prosím). Najprv ale musíte prejsť eskalátormi, ktoré vás dovedu priamo k ziazdovke :D, šialene nie ? Samozrejme, že výstroj vám zapožičajú, ale po 40 min aj tak sa budete triasť od zimy ak si neoblečiete pod overal niečo teplejšie, ale kto by si bral teplé oblečenie do Dubaja ? Avšak vždy sa môžete ísť zahriať mimo zjazdovku.

20151106_150340
Ski Dubai

4. Starý Dubaj

Keď vám niekto povie Dubaj, určite si hneď predstavíte mesto plné mrakodrapov. Málo turistov sa vybere preskúmať do detailov práve starú čast Dubaja v oblasti Dubai Creek, ktorá je úplne iná ako zvyšok Dubaja. Na oboch stranách sa nachádza tradičný trh (zlatý, koreninový a textilný), kde sa môžete vyšantiť v zjednávaní cien. Mňa osobne táto aktivita veľmi baví, ale sú ľudia, ktorým je to úplne proti srsti. Či sa nám to páči alebo nie patrí to ku kultúre a treba to akceptovať. Aj starý Dubaj sa z roka na rok vylepšuje a pred nedávnom vystavali novú promenádu pozdĺž rieky. Asi najnavštevovanejšou atrakciou je Dubai Museum, kde sa dozviete o histórii a kultúre. Takisto si môžete rezervovať obed v Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding s predstavením arabskej kultúry. Cez Dubai Creek sa viete ľahko dostať tradičnou loďou, ktorú nazývajú abra za 2 DRH (50 centov). Určite sa treba pomotať aj v časti Al Fahidi, plnej milých zákutí a uličiek.

Koreninový trh

3. Púšť

Pre našinca je púšť definitívne niečo úplne iné na čo sme zvyknutí. Najlepšie ako si ju užiť je objednať si večer v púšti s jazdením po dunách s večerou. Veľa spoločností ponúka tieto výlety vrátane štvorkoliek, jazdách na ťavách stačí zadať do googlu. My sme šli cez Desert Safari tour a boli sme spokojní. Toto bohužiaľ v Európe sa zažiť nedá ak nepočítate Maspalomas na Kanárskych, ale to sa nedá s in Dubajskou púšťou ani porovnať. Počas výletu zažijete jazdu cez duny, zastavíte sa na photoshooting počas západu slnka a potom si už užívate arabskú večeru a predstavenie. Môžete sa povoziť na ťavách, zasnowboardovať na snehu a nechať si namalovať Hennu. Ja som bola na takomto výlete dvakrát a stačilo, netreba to absolvovať zakaždým, keď ste v Dubaji.

Dubajská púšť

2. Pláže

Dubaj má perfektné počasie na oddych na pláži, keď je u nás zima. Pokiaľ idete do Dubaja a nemáte all inclusive hotel s priamym vstupom na pláž nemusíte zúfať, lebo na väčšinu pláží sa dostanete aj metrom alebo autom. Jedna z najpopulárnejších pláží je JBR beach priamo pri Dubaj Maríne. Je to verejná pláž, kde máte všetky potrebné služby a ak sa na pláži budete nudiť, môžete sa vybrať preskúmať Marínu alebo na nákupy do Marína Mallu. My sme väčšinu času na pláži trávili práve tu, avšak máte aj plno iných verejných pláží ako Jumeira Public Beach, Kite Beach.

Jumeirah Beach

1. Burj Khalifa

Je to najvyššia budova sveta od roku 2009 (pokiaľ ju nepredbehne Jeddah Tower, ktorú stavajú v Saudskej Arábii) . Výstavba začala v roku 2004 a pri prehliadke sa dozviete veľa zaujímavostí o jej výstavbe. Lístky sa dajú objednať priamo na stránke alebo cez iných predajcov, ktorí poskytujú aj menšie zľavy (KlookTicketstodo ). Stoja cca 30 EUR, avšak máte možnosť ísť aj na najvyššie dostupné podlažie za príplatok, alebo lístok na východ slnka atď. Samozrejme sú dostupné lístky aj na viac atrakcí naraz, kde viete kombinovať rôzne atrakcie. Burj Khalifa sa nachádza pri Dubai Mall, kde sa viete dostať ľahko aj metrom (niekedy dlhšie trvá kým sa vymotáte cez všetky tunely z metra) takže viete spojiť shopping s poznávaním. Jednou z hlavných atrakcí sú aj fontány, ktoré sa zapnú každú pol hodinu od 18:00 – 23:00 a človek zažije krásne predstavenie.

Burj Khalifa

Záleží ako dlho ste v Dubaji, ale na navštívenie všetkého by ste potrebovali dosť dlhú dobu. Prikladám zoznam atrakcí, ktoré by mohli zaujať.

 • Dubai Aquarium – Dubai Mall
 • Atlantis Aquadventure – aquapark
 • Ain Dubai – najväčšie vyhliadkove koleso na svete
 • Dubai Garden Glow – park s rozsvietenými atrakciami
 • Dubai Frame – vyhliadkový „obraz“
 • Miracle Garden – neskutočne krásne záhrady
 • IMG Worlds of Adventure – zábavný park
 • Dubai Dolphinarium – ak si chcete zaplávať s delfínmi
 • The Green Planet – Zoo kde sa viete dotknúť zvierat
 • The view at the Palm – vyhliadka na Palmu
 • Global Village – zábavný park