You are currently viewing 10 dní na Floride – kompletný itinerár

10 dní na Floride – kompletný itinerár

Doba čítania: 6 min

Na Floridu sme sa vybrali z jednoduchého dôvodu, boli lacné letenky. Florida nikdy nebola na vrchu našeho bucket listu, ale keď sa objavili letenky za 240 eur spiatočne, neváhali sme ani sekundu. Aj keď boli bez checked in batožiny, vybrali sme sa na Floridu ako správni backpackeri. Popravde pri tomto výlete platilo, ak nemáte žiadne očakávania, budete veľmi milo prekvapení. Let so spoločnosťou Iberia cez Madrid nám doprial ochutnať na ceste aj Španielsku kuchyňu v Madride a výborné vínko na palube. Pri plánovaní cesty na Floridu sa môžete inšpirovať našim itinerárom, kde nejdeme úplne do detailov (tie nájdete v ďalších článkoch). Nestrácame moc času pri nepodstatných veciach  a snažíme sa vidieť čo najviac, pričom si zaslúžime po kvalitnom poznávaní oddych na pláži. 

Wynwood Walls Miami

Deň 1 - Layover v Madride

Radi si vyberáme lety s prestupmi, ktoré nám umožnia aj návštevu mesta. Samozrejme treba si dopredu zistiť, či letisko prestupu má dobré spojenie s centrom mesta, čo Madrid jednoznačne spĺňal a tak sme sa vybrali počas 5 hod layoveru najesť do mesta. Potom nás čakal už 11 hod leto do Miami kde sme pristáli o 20 večer. Prešli sme cez pasovú kontrolu, na ktorú si určite vyhraďte dosť času. Aj keď v tomto prípade bola celkom rýchla a nikto nás nebral na špeciálny výsluch. Zamierili sme do požičovne áut priamo ne letisku kde sme si cez Rental cars – LINK TU (reálna požičovňa bola Alamo) vybrali auto a išli rovno na ubytovanie, ktoré sme mali v Homestead. Po ceste sme sa ešte zastavili vo Wallmarte, aby sme mali nejaké základné veci na zajtrajší výlet. 

Let do Miami

Deň 2 - Cez Florida Keys až po najjužnejši bod USA

Key West leží na najjužnejšom bode USA, ktorý je čeršničkou celej cesty. Po ceste je množstvo miest kde sa môžete zastaviť a obdivovať atmosféru Florida Keys. Začínajúc od Key Largo cez Islamorada či Marathon. My sme si zvolili ochutnávku piva vo Florida Keys Brewing Co. a zastavili sme sa na pár plážach ako napríklad Sombrero Beach. V Key West nevynechajte najjužnejší bod USA, Fort Zachary, dom Hemingwaya, Duval Street a na západ slnka sa vyberte na Mallory Square. Cesta z Miami na Key West trvá 4 hod, my sme preto zvolili ubytovanie na prvé dva dni v Homestead. 

Najjužnejší bod USA
Florida Keys

Deň 3 - Národný park Everglades a zápas NHL

V Národnom parku Everglades nájdete množstvo trackov a miest na kempovanie, avšak väčšina turistov nestrávi týždeň len v Everglades a vyberie sa na Aligátoriu farmu – LINK TU , kde zažijete jazdu vznášadlom po močiaroch a uvidíte aligátory. Everglades nás čakali aj iný deň, tak sme sa vybrali preskúmať Little Havanu v Miami a previesť sa na Ocean Drive. Večer nás už čakal zápas NHL vo BB&T aréne Florida Panthers proti Montreal Canadiens. Ubytovanie sme mali na predmestí Fort Lauderdale.

Everglades Alligator Farm
NHL zápas

Deň 4 - Fort Lauderdale a Kennedy Space Center

Ráno sme začali kávou na pláži vo Fort Lauderdale pri Bulevarde Las Olas. Do Kennedy Space Center trvala cesta autom 3 hod. Prišli sme tam o 14:00, čo stačilo na pozretie celého areálu, ale hodka navyše by sa určite hodila. Plánovali by sme na návštevu minimálne 5 hod. Večer sme sa presunuli do Orlanda, aby sme mali blízko do Universal Studia. 

Kennedy Space Center

Deň 5 - Zábavný park Universal Studio

Pred návštevou Floridy sme sa rozhodovali medzi Disney a Universal Studio. Samozrejme vyhral Universal Studios – LINK TU a to z dôvodu Harryho Pottera. Zažiť Šikmú uličku, vybrať sa do Rokvillu a zažiť ohňostroj z Rokfortu bol neskutočný zážitok. Kúpili sme si vstup pre oba parky, aby sme sa mohli previesť Rokfortským expresom. Ani jeden z nás nemá v láske moc horské dráhy ale tieto americké zábavné parky, to je proste iný level a vyskúšali sme za deň skoro všetko. Samozrejme to vyžadovalo detailné sledovanie aplikácie a vyberanie atrakcí. Aj keď sme mali isté komplikácie s Danovým premočeným lístkom, ktorý sme museli znova donútiť personál vytlačiť, ale všetko dobre dopadlo a stihli sme viac ako sme chceli. Večer sme zavŕšili margaritou pri odchode. Do parku sme prišli hneď na otváračku, aj keď sme nejaký čas stratili pri parkovaní. V parku by ste kľudne mohli stráviť aj týždeň, aby ste vyskúšali všetky jedlá, atrakcie a predstavenia. Ubytovanie sme mali na tom istom mieste, keďže sa nemalo absolútne žiadny význam presúvať. 

Universal Studios
Rokfort

Deň 6 - Orlando Outlet a Tampa

Ráno sme sa vybrali do Orlanda k Lake Eola. Aj keď v podstate tam nie je nič zaujímavé, škoda by bola sa tam na chvíľku nezastaviť. Potom sme sa už vybrali na nákupy do Orlando International Premium Outlets, kde sme objavili veľa brutálne zľavnených vecí. Potom už bol na pláne len presun do Tampy. Tam sme vyskúšali ich tradičnú električku, poprechádzali sa popri rieke a vybrali sa na večerný drink do YBOR city.  Navštíviť môžete aj Aquarium – LINK TU, ale to sme tiež z plánu vynechali. Ubytovanie sme mali pri Tampe, tak sme sa nemuseli dlho presúvať. 

Tampa

Deň 7 - Beach hopping od Clearwater až po Brandenton

Siedmy deň bol venovaný na preskúmanie západných pláži Floridy. Prvá zastávka bola Clearwater a jednoznačne aj najkrajšia pláž s jemnučkým bielym pieskom. Po oddychu na pláži sme sa vybrali do St. Petersburg, kde môžete navštíviť Sunken gardens – LINK TU, ktoré sme my ale nestihli. Po menšej prechádzke mestom zážitkom je určite prejsť cez Skyway Bridge. Z Brandentonu, kde sme mali ubytovanie sme sa už len vybrali vychutnať západ slnka z Anna Maria Beach a preskúmať Anna Maria Island. 

Clearwater
Anna Maria Beach

Deň 8 - Ochutnávka rumu v Siesta Key a večer na Ocean Drive

Doobeda sme mali naplánovanú ochutnávku rumu v Siesta Key. Ako spríjemnenie cesty to bolo fajn, ale ako hlavný cieľ cesty určite nie. Zastavili sme sa tiež na Siesta Beach a po krátkom relaxe sme sa vybrali ešte preskúmať Everglades (Kirby Storter Roadside Park) na ceste do Miami. Po ceste sme sa chceli ešte zastaviť v indiánskej dedinke Miccosukee Village – LINK TU ale radšej sme tento čas venovali, večernej návšteve Ocean Drive. Ubytovanie sme mali na North Beach, takže zdarma Miami Trolley – LINK TU nám prišiel vhod. 

Siesta Key Rum Distillery
Everglades

Deň 9 - Miami a zápas NBA

Tento deň sme mali na poznávanie Miami. Do pár riadkov sa určite Miami zhrnúť nedá ale najdôležitejšie veči čo sme videli boli Miami Beach, South Pointe Park, Bayside a Bayfront Park, Downtown Miami, Lincoln Road, Wynwood Walls. Vybrali sme sa aj na plavbu loďou okolo ostrovčekov ako celebrities paparazzi tour a deň sme ukončili zápasom NBA. Zápas NBA bol naozaj silným zážitkom, dokonca by som povedala že silnejším ako NHL. 

Miami Beach
Panoráma Miami
NBA zápas

Deň 10 - North Beach a let domov

Odlet sme mali až neskoro večer a tak sme mali ešte celý deň na užívanie Miami. Tentokrát sme šli na North Beach, ktorá je menej turistická a rovnaká ako South Beach čo sa kvality pláže týka. Poobede sme sa ešte vybrali na juh k parku Key Biscane a o 20:00 hod nám už odlietalo lietadlo späť domov. 

Západ slnka v Brandentone